O nas

Stowarzyszenia Dalapenia działa jako organizacja społeczna i realizuje projekty w zakresie kultury i sztuki w Polsce i Europie. Stowarzyszenie organizuje koncerty muzyczne (np. koncert
promujący kulturę polską w Hadze, koncert na międzynarodowym Embassy Festival 2019, współpraca produkcyjna przy Międzynarodowym Festiwalu Starzy i Młodzi), produkuje wydawnictwa muzyczne (mi.in. płyta polsko-austriackiego projektu “a Handful of AccepDance”), produkuje spoty filmowe dla organizacji i stowarzyszeń kulturalnych, angażuje się w życie społeczne poprzez udział w sympozjach, szkoli członków w dziedzinach związanych z prawidłowym zarządzaniem organizacjami pożytku publicznego.

Od 2018 Stowarzyszenie Dalapenia organizuje też duży festiwal sztuki Podlasie SlowFest, na którym produkuje przedstawienia teatralne, koncerty, spotkania literackie, warsztaty, pokazy filmowe. W ramach tego działania koordynuje udział ponad 150 artystów z całego świata, gości z Polski (15 tys. uczestników w ciągu dwóch edycji) oraz dziennikarzy mediów ogólnopolskich.
Za organizowanie Podlasie SlowFest Stowarzyszenie Dalapenia zostało uhonorowane przyznaniem przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną Certyfikatu “Najlepszy Produkt Turystyczny roku 2019 Województwa Podlaskiego”. Stowarzyszenie Dalapenia posiada szerokie kontakty w świecie artystycznym i medialnym oraz duże doświadczenie organizacyjne i logistyczne.

Prezes Zarządu – dr Piotr Domagała